Prístrojová manikúra

Prístrojová manikúra, známa takisto ako ruská manikúra, pochádza logicky z Ruska :)

Zhrubnutú kožu a mozole z rúk začali v Rusku odstraňovať brúsnymi kotúčmi. Dnes už prístrojovú manikúru poznáme ako najestetickejšiu metódu úpravy rúk. Prístrojová manikúra prezývaná aj "hĺbková manikúra" je najnovší trend v starostlivosti o vzhľad nechtov. Pracuje sa s vysoko-otáčkovou brúskou a špeciálnymi nástrojmi na odstránenie kožtičky a voľného okraju nechtu, záderov, zhrubnutej kože a otlakov v okolí nechtu. Zaručí perfektný výsledok z hľadiska úpravy nechtu, jeho okolia a kožtičky a umožní následné hĺbkové lakovanie alebo stavbu gélových nechtov.

Prístrojová manikúra je samozrejme na sucho s použitím dezinfekčného prostriedku. Pred samotným ošetrením je potrebné vykonať diagnostiku ruky a identifikovať prípadné zakázané úkony.

Procedúra, ktorá sa začína dezinfekciou vašich rúk, pokračuje upravením dĺžky a tvaru nechtov. Aby vznikol dokonalý základ na lakovanie, upravím kožtičku okolo nechtov špeciálnymi frézkami a samotné nechty zmatním a odmastím. Nasleduje aplikácia gél laku alebo stavba nových gélových nechtov. Záverečné ošetrenie rúk hydratačným olejčekom.

Porovnanie

Ukážka prístrojovej manikúry.

Porovnanie

Ukážka prístrojovej manikúry.